W środę 27.10.2021 r. klasy III a, III b, III c wraz z wychowawcami wyruszyły na długo oczekiwaną wycieczkę do Poznania w ramach projektu „Zwiedzaj Polskę”.

Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy było Muzeum Narodowe, które należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. Podczas lekcji muzealnej, uczniowie mogli ogadać bogate i różnorodne zbiory polskich artystów.

Następnie udaliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta, podczas którego obejrzeliśmy m.in. Pręgierz, Fontannę Prozerpiny, domki Budników, pałace i kamienice kupieckie, kościół farny z krużgankami. Punktualnie o godzinie 12.00 mogliśmy również zobaczyć tykające się na Ratuszu ,,koziołki poznańskie”.

Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Poznańskiego Rogala, gdzie uczniowie wsłuchiwali się w opowieści mówione gwarą poznańską, które wzbudziły gromkie śmiechy. Poznaliśmy legendę o św. Marcinie i oczywiście zobaczyliśmy, jak powstają słynne rogale świętomarcińskie. W ich wypieku pomogły chętnie dzieci, które ubrano w czapki kucharskie. Na zakończenie tych warsztatów każdy otrzymał certyfikat czeladnika i spróbował pysznego rogala.

Wszyscy pełni wrażeń i nowo nabytych doświadczeń wrócili szczęśliwi do domów.