Klasa Va zakończyła właśnie pracę nad lekturą uzupełniającą pt. "Nazywam się Fryderyk Chopin". Wspaniale, że praca nad biografią i twórczością wielkiego polskiego kompozytora zbiegła się z trwającym właśnie XVIII Konkursem Chopinowskim. Dzieci wykonały wspólnie w 5 grupach plakat na temat rodziny, muzyki, miłości, przyjaciół i patriotyzmu Fryderyka Chopina, wykorzystując informacje zawarte w książce Aleksandry Zgorzelskiej i Józefa Wilkonia. Nie byłoby lekcji o geniuszu i wirtuozie fortepianu bez jego muzyki. Uczniowie nie tylko słuchali słynnych mazurków, polonezów i fragmentów koncertów, ale przygotowali krótkie dramy. Chłopcy pracowali nad "Etiudą rewolucyjną", która miała zagrzewać do walki Polaków. Natomiast dziewczynki opracowały układ taneczny ze wstążkami do Walca a-moll. Mam nadzieję, że uczniowie klasy Va zapamiętają ostatnie lekcje języka polskiego na całe życie.