W tym roku szkolnym, jak w poprzednich latach, w naszej szkole realizujemy na lekcjach języka polskiego projekt "Nienudna lektura". Jego celem jest w ciekawy i kreatywny sposób pokazywać teksty z podstawy programowej oraz inspirować uczniów do samodzielnego działania. W klasie Va uczniowie właśnie kończą pracę nad "Kamizelką" Bolesława Prusa. Nowela przede wszystkim uczy wrażliwości na potrzeby dzieci niewidomych i zdolności działania na rzecz innych. Piątoklasiści wcielali się w role niewidomej dziewczynki i pana Tomasza, aranżując pierwsze spotkanie bohaterów i ich rozmowę na temat życia, trudności, pragnień i oczekiwań. Zadaniem uczniów było wykorzystać wiedzę z lektury oraz wymyślić dalsze losy niezwykłej pary z "Katarynki". Na innej lekcji projektowali własne okładki do noweli, wykorzystując zdobytą wiedzę. Jak widać lektury są nie tylko obowiązkiem, ale również wspaniałą okazją do lepszego poznawania świata, innych ludzi i samych siebie.