Po feriach uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego omawiali fraszki mistrza Jana z Czarnolasu. Poznali jego ciekawą biografię, epokę, w której tworzył i wiele fraszek, zarówno tych z okresu dworskiego, jak i te najbardziej znane z etapu czarnoleskiego tj. "Na zdrowie", "Na lipę" i "Na dom w Czarnolesie". Zrozumienie tekstów napisanych pięć stuleci temu ułatwili eksperci, czyli sami uczniowie. Była prezentacja, przygotowana przez Alę, promująca zdrowy styl życia i ukazująca mądrość przesłania tejże fraszki. Klaudia uraczyła nas cudownym teatrem lalkowym opartym na fraszce "Na lipę". Nikt nie miał wątpliwości, kto wypowiada się w wierszu i jakie zalety prezentuje. Natomiast Łucja pokazała wartość domu, przygotowując piękny projekt czarnoleskiego dworku. Na zakończenie wszyscy w roli ekspertów od fraszek wykonali prace plastyczne do wybranego utworu, wkomponowując w nie cytaty i złote myśli Ojca Polskiej Literatury.

Brawo 6b! Jesteście prawdziwymi znawcami fraszek Jana Kochanowskiego.