15.10 odbyły się w naszej szkole bardzo ciekawe zajęcia, w ramach lekcji bibliotecznych i współpracy z Miejską Biblioteką w Konstantynowie Łódzkim. Poprowadziła je Pani Agnieszka Janiak- Staszek.

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w pouczającym spotkaniu z Henrykiem Sienkiewiczem. Poznali jego metodę portretowania postaci literackich, która w dużej mierze opiera się na teorii fizjonomicznej. Uczyli się rozpoznawać cechy charakteru na podstawie rysów twarzy. Na koniec zajęć otrzymali zadanie – mieli naszkicować oblicze odbijające szlachetne wnętrze.

Zajęcia były zwieńczeniem i podsumowaniem pracy nad powieścią historyczną “Quo vadis”, którą omawiano na lekcjach języka polskiego w klasach siódmych w październiku.

Joanna Szczesio- Gawrońska i Małgorzata Funkowicz - Krata