W dniu 9 marca uczniowie klasy IIa odwiedzili Dział Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi i wzięli  udział w lekcji bibliotecznej pt. „Muzeum Książki Dziecięcej – książka dziecięca dawniej i dziś”.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia książek dziecięcych w różnych formach. Były książki zabawki, dźwiękowe, zapachowe, dotykowe, takie, które same się czytają. Dzieciom szczególnie podobały się pop-up books, czyli książki rozkładane, przestrzenne oraz leporello – w formie harmonijki. Pani bibliotekarka zaprezentowała także najnowsze eksponaty: książki ze skanimacją, w których samo odwrócenie strony wywołuje wrażenie ruchu na obrazkach oraz photicular books – książki z animacją w 3D.