Miękki, puchaty i taki z łatką...

,,Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić, żeby o nim śnić."

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto25 listopada.Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach 0-III. Były zagadki,wiersze, kolorowanki, misiowe przeboje do tańczenia, film i pamiątkowe zdjęcia . Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Katarzyna Kaźmierczak