Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?

Uczniowie klasy VII B przygotowali czytaną inscenizację jednego z najważniejszych tekstów polskiej literatury, II cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza. Wcielili się w role, przygotowali tekst, kostiumy, precyzyjnie zaplanowali elementy scenograficzne, zgromadzili rekwizyty, ale co najważniejsze zbudowali nastrój dawnego obrzędu pogańskiego pełen tajemnicy i zadumy nad sensem życia, problemem winy i kary. Ich interpretacja dramatu romantycznego wykazała ogromną wiedzę, świadomość czytelniczą i wrażliwość. Od pokoleń uczymy się z "Dziadów" widowiska empatii, poszanowania godności drugiego człowieka i odpowiedzialności za własne czyny. W lekcji wzięli udział uczniowie z klasy VIII, dla których występ młodszych kolegów był okazją do nietypowego powtórzenia lektury obowiązkowej.