Szczególnie huczne obchody Dnia Życzliwości w Polsce  odbywają się we Wrocławiu Co roku jest projektowany nowy  plakat z inny hasłem przewodnim np. „Znajdź się wśród Życzliwych”, „Znajdźmy nić porozumienia”, „Życzliwość podaj dalej” promujący to wydarzenie. Również i w naszej szkole chcieliśmy szczególnie podkreślić,  jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Mówiliśmy sobie, że „Fajnie, że jesteś”, „Dobrze, że jesteś”, „Co by było, gdyby Ciebie nie było?! Nudno, by było!”. Stworzyliśmy  łańcuch serc, który połączył wszystkich uczniów klas 0-III. Mamy nadzieję, że to nie był jeden dzień życzliwości i w pozostałe dni roku będziemy starali się mieć odwagę okazywać sobie serdeczność. W każdym z nas drzemią  przecież niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.