W Święcie Plonów, które odbyło się 22 września br. w naszym mieście, miały okazję uczestniczyć dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Dożynki  - Święto Plonów, Wieńce to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadało w okresie równonocy jesiennej. Współcześnie obchodzone jest zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia albo września, po zakończeniu żniw.

Tegoroczne obchody dożynek w Konstantynowie Łódzkim rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie zostały przekazane wieńce dożynkowe przygotowane przez Ludowy Zespół "Niesięcin". Wszyscy obecni mieli możliwość wysłuchania kilku tradycyjnych utworów ludowych w wykonaniu zespołu na skwerze przy Placu Kościuszki, a także skosztowania prawdziwego chleba pieczonego na zakwasie z miodem, bądź solą. Burmistrz miasta, Robert Jakubowski osobiście podzielił się specjałami z przybyłymi na mszę mieszkańcami miasta, a pomagały mu dzieci z „Małego Niesięcina” i nasi uczniowie Aleksandra, Kasia, Zosia, Wiktoria, Oliwia, Ola i dziewczynki z II klasy.

Dziękujemy rodzicom, którzy uczestniczyli w całym przedsięwzięciu i pomagali w prezentacji. Organizatorami tej barwnej i związanej z tradycją polską uroczystości byli: Ludowy Zespół  „Niesięcin” i Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim.

Fotorelacja w Galerii fotograficznej...