Inspiracją stał się obraz Jana Matejki...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/konsty oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

27 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inspiracją do stworzenia akademii stał się obraz Jana Matejki.

Uczniowie klasy 2a gimnazjum wcielili się w role ówczesnych polityków, reformatorów państwa. Publika szkolna mogła obejrzeć obraz mistrza w znacznym powiększeniu i uczestniczyć w analizie i interpretacji tegoż dzieła. Konferansjerkę poprowadziły uczennice : Klaudia i Gabriela . Uczniowie przygotowali ciekawe kostiumy, które oddały klimat XVIII w.

Za dekorację, jak zawsze, odpowiadała Wiesława Przybyło-  Cieślik. Nad całością czuwała Małgorzata Funkowicz –Krata.

{gallery}/phocagallery/2017-2018/konsty{/gallery}