Portret miasta!

9 września 2017 r. Konstantynów Łódzki świętował 187 rocznicę nadania praw miejskich i z tej okazji w galerii „Ogród sztuki” zostały otwarte dwie wystawy "Portret Miasta II" artystów malarzy i poetów  oraz wystawa papieroplastyki ludowej zatytułowana "Wedle Ogroda" w wykonaniu zespołu Ludowego Niesięcin.

Wydany został również specjalny katalog poświęcony twórczości artystów, który jest kontynuacją ubiegłorocznej edycji "Portretu I".

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miejski, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprosili również wszystkich mieszkańców oraz gości odwiedzających nasze miasto na wspólne świętowanie otwarcia parku na Placu Wolności 60.

Nasi uczniowie z grupy artystycznej ubrani w niekonwencjonalne awangardowe stroje, uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach tego dnia, reprezentując naszą szkołę SP 1 na forum miasta.