Ta mała rzecz...

Tabliczka czekolady dla Ukrainy!

W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie, chcielibyśmy  w dniu 24 lutego 2023 zaprosić wszystkie klasy do akcji  TABLICZKA CZEKOLADY DLA UKRAINY. Zbierzmy jak najwięcej tabliczek czekolady, oklejmy je wspólnie życzeniami, podzielmy się tabliczką czekolady dzieląc się nadzieją i chwilą normalności. Przygotowane przez uczniów czekolady zostaną zawiezione przez naszych wolontariuszy do obwodu charkowskiego na początku marca.

Jak to zrobimy?

Zbiórka polega na przyniesieniu przez każdego ucznia, dziecko tabliczki czekolady do szkoły, przedszkola. Na opakowaniu można przykleić wspólnie zrobioną naklejkę, kartkę z życzeniami dla dzieci i ich rodzin pozostających we wschodniej Ukrainie. Zebrane czekolady zawieziemy osobiście do obwodu charkowskiego wraz z kolejnym konwojem humanitarnym w marcu.

Czekolady można przynosić do dnia 1 marca /środa/ do sali numer 14.

Dlaczego tabliczka czekolady?

W styczniu 2023 roku kolejny raz samodzielnie zorganizowaliśmy transport zebranych darów oraz agregatów prądotwórczych. Nikt z nas będących w Kupiańsku, rozdając osobiście paczki nie przypuszczał, iż obecna w każdej paczce czekolada wywoła tak wiele wzruszenia i radości wśród Ukraińskich Dzieci i ich Rodzin. Ta mała rzecz, przypomniała ludziom czas sprzed wojny. W ich oczach było widać radość i nadzieję. Ci zwykli ludzie wielokrotnie mówili, iż  przez ten nie - zwykły czas zapomnieli już, jak smakuje czekolada. Przywołało to wspomnienia ciepłego i bezpiecznego domu, bliskość rodziny i dało chwilę "normalności".

Szkolny koordynator zbiórki p.Magdalena Dylewska.