Mural malowany z pasją!!!

Rzeczywiście tak było w okresie ferii zimowych dziewczyny z klasy VIII b Martyna i Julia namalowały mural tematycznie związany z patronką naszej szkoły Królową JadwigąMural, który powstał to pewien rodzaj "malatury" -  nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie oznaczająca dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego. Szczególnie rozpowszechnione w Starożytnym Rzymie na ulicach miast. Malowidło w zależności od intencji ma na celu impresję odbiorcy, bądź jest tak, jak w tym przypadku akcją "pełną pasji"!!! Jest to nowoczesna formuła przekazu informacji i jednocześnie zastosowanie środków wyrazu artystycznego. Barwna kompozycja została stworzona na ścianie bocznej i zdobi przejście do korytarza górnego szkoły .

Gratulacje dla utalentowanych dziewczyn!!!