Dwa weekendowe dni 9 i 10 kwietnia 2022 obfitowały w różnorodne atrakcje związane z Jarmarkiem Wielkanocnym 2022. Sobota i niedziela upłynęła pod znakiem warsztatów plastycznych dla dzieci, a zajęcia poprowadzili instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury. Nasze szkolne "Koło artystyczne" SP 1 było reprezentowane przez Martynę, Lenę i Weronikę kl. VII b.  Dziewczyny tworzyły wzory na styropianowych królikach i pisankach, podobnie, jak uczniowie klasy Vb, którzy malowali barwne kompozycje dla wszystkich dzieci przybyłych na Jarmark. Na Placu Kościuszki spotkały się też dwa pokolenia babcia i wnuczka, które w swej tradycji i obyczajach utrwalały wartości kulturowe naszego regionu. W związku z tym były Palmy Wielkanocne ręcznie robione, kwiaty z bibuły i wypieki cukiernicze. Barwne widowisko przed świętami to podsumowanie również Miejskiego Konkursu forma w 3 D na "Pisankę Wielkanocną 2022" i dyplomy oraz podziękowania dla wszystkich wspaniałych twórców. Życzenia zdrowia i radości oraz spokojnych Świąt Wielkanocnych. Atmosferę świątecznego jarmarku można poczuć oglądając dokumenty zdjęciowe pełne radości i uśmiechu. Wesołego Alleluja!