Plastycznie z okazji Konstytucji 3 Maja - wizje płaskie i obrazy w 3 D wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie - projekcie Zamku Królewskiego w Warszawie "Zamek dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko".

Pola Nowak, Nina Grek, Konstancja Bakus, Hanna Dąbek, Hanna i Mateusz Baranowicz przedstawili w swoich barwnych kompozycjach moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja, gdzie inspiracją do stworzenia prac stał się obraz Jana Matejki pt. "Konstytucja 3 Maja".

Olga Buczek, Maria Sobczak i Nikola Swarzyńska oraz Karolina Pastusiak przetworzyły obraz w formę 3 D - makietę, zachwycając wszystkich zarówno kreacją, jak i samym pomysłem. Miniaturyzacja Zamku Królewskiego i jego komnat wraz z kolekcją obrazów samego Mistrza Jana to ogromne wyzwanie dla uczniów, a efekty tej pracy mogliśmy oglądać  w trakcie Akademii 3 Maja na sali gimnastycznej i wejściu do szkoły. Brawa dla wszystkich uczniów klas IV - V - VI, którzy wykonali projekty zamku i malowali portrety Jana Matejki w różnorodnych technikach. Owoce tej pracy można będzie oglądać w "Małej Galerii Szkolnej". Zapraszamy!

Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc w dekoracji p. Ewie Pawlak, szkolnej sekcji plastycznej oraz klasie VII i p. Justynie Grzybek za aranżację ekspozycji.