Zapraszam!

Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie serdecznie zaprasza uczniów klas 1-6 szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym

"Zamek w dziecięcej wyobraźni. Zamek i jego dzieje".

Konkurs jest skierowany do szkół, domów kultury, bibliotek, ognisk plastycznych itp. instytucji. Nadesłane prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i 4-6.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu przez uczestników własnej wizji Zamku, jego historii, ważnych wydarzeń lub życia codziennego w dowolnie wybranym momencie z jego wielowiekowej historii.

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wezmą udział w zamkowej grze terenowej, która będzie niecodzienną okazją do poznaniu Zamku, jego dziejów oraz spotkania z żywą historią.

Dokładne informacje na temat konkursu, jego zasad, regulamin oraz materiały dla uczestników możecie Państwo znaleźć na  stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie w specjalnej zakładce konkursowej:

Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów historii i kultury - koordynator konkursów artystycznych szkolnych nauczyciel plastyki Wiesława Przybyło-Cieślik.