Rekord dla Niepodległej...

Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości polskie szkoły będą biły Rekord dla Niepodległej.

9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły spotkają się w sali gimnastycznej, gdzie zostanie zaśpiewany hymn. Dołączymy do innych polskich szkół, które w ten sposób uczczą 100-lecie niepodległości. Jeszcze nigdy w historii naszego kraju, tyle osób w różnych miejscach nie śpiewało Mazurka Dąbrowskiego. To inicjatywa Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W naszej szkole 9 listopada będzie bardzo uroczystym dniem. Oto zaplanowane wydarzenia:

8.00 - uczniom i pracownikom szkoły zostaną rozdane, wykonane przez uczniów pod opieką p. Wiesławy Przybyło-Cieślik, kotyliony (przypominamy o stroju galowym w tym dniu)

9.00 - uroczysty apel w budynku przy u. Łódzkiej 117

10.15 - uroczysty apel w budynku przy ul. Łódzkiej 5/7

11.11 - Rekord dla Niepodległej - społeczność szkolna wykona wspólnie wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego (prosimy o przypomnienie całego tekstu hymnu państwowego)

11.30 - rozstrzygnięcie konkursu na kącik patriotyczny i wręczenie nagród

11.45 - wizyta w klasach Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z rodziną i niespodzianka dla uczniów

cały dzień - kramik niepodległościowy - poczęstunek w barwach narodowych i wystawa fotografii "Biało-czerwona w naszym otoczeniu"