W tym roku przypada...

W tym roku przypada 185 rocznica urodzin i 130 rocznica śmierci Jana Matejki. W związku z tym w styczniu parlament Rzeczpospolitej ogłosił ten rok rokiem Matejki, a my realizujemy pomysł stworzenia prac malarskich inspirowanych dziełami z kolekcji  Zamku Królewskiego w Warszawie. Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko, bo taką nazwę ma projekt, który jest adresowany do uczniów klas I-III oraz IV-VI  szkół podstawowych.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przez dzieci kompozycji nawiązujących w sposób bardzo indywidualny do obrazów Mistrza Jana z zamkowej kolekcji ‒ Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Rejtan - upadek Polski i Konstytucja Trzeciego Maja. Wersja artystyczna uczniów klas I-III to bardzo ciekawa podróż po świecie sztuki i wizji malarskich jednego z największych malarzy historycznych w Polsce.

Uczniowie koła plastycznego z klasy II w trakcie pracy Konstancja, Hania, Pola i Nina.