...jak wigilijnym opłatkiem.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas II-III naszej szkoły wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe ,,Czy to Jasełka?”, w którym opowiadano o tradycjach Bożego Narodzenia. W przedstawieniu każda klasa, zaczynając od naszych najmłodszych milusińskich 3-5 latków zaśpiewała przygotowaną pastorałkę lub kolędę. Na koniec zgodnie z wypowiedzianymi przez Roksanę słowami ,,Bo, gdy spada taka z nieba wtedy zawsze marzyć trzeba” na widownię spadły złote gwiazdki.

Na uroczystość przybyli, zaproszeni goście Wiceburmistrz Konstantynowa Łódzkiego Pan Łukasz Napieralski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Jadwiga Czekajewska, Skarbnik Miasta Konstantynowa Łódzkiego Pan Robert Zwierzyński, ksiądz dr Roman Piwowarczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Honorata Młyńska-Jasińska.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat otrzymują gry, klocki, różne zabawki od Firmy SCHRAG Polska Sp.z o.o.. Również i w tym roku Pan Tadeusz Zielke wraz z małżonką nie zapomnieli o naszych najmłodszych i przekazali prezenty dla świetlicy szkolnej. W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za okazywaną pomoc i życzliwość.

Uroczystość zakończyła się przekazaniem przez Pana Dyrektora Artura Śnieguckiego opłatków przedstawicielom każdej klasy.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się
w przygotowanie tegorocznych Wigilii Szkolnych.

Za oknem ciemno,
cichutko puszyste ścielą się płatki.
Niech serca się z sercem podzielą
jak wigilijnym opłatkiem.”