Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa. 21 marca dzieci z grupy 0a dołączyły do zespołu Kolorowych Skarpetek i wspierając osoby chorujące na trisomię chromosomu 21 założyły kolorowe skarpetki. Ta akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetycznąPostawa tolerancji, otwartości i zrozumienia zawsze powinna towarzyszyć naszym przedszkolakom w kontaktach z rówieśnikami z zespołem Downa. Uczmy ich otwartości, życzliwości. Osoby z Zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji, a różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ kształt chromosomu przypomina właśnie skarpetkę.