Karnawał to czas na wesołą zabawę. Również w naszej szkole 21 lutego odbył się wyjątkowy bal "Zdrowo, kolorowo, karnawałowo" promujący zdrowy styl życia. Jego ideą była nie tylko zabawa, ale również chęć zwiększenia świadomości dzieci na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczniowie przebrani za owoce, warzywa, osoby pracujące w służbie zdrowia czy też sportowców, znakomicie bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. W takt gorącej muzyki uczniowie poznawali również różne układy taneczne Po zabawach ruchowych odbyły się w klasach pogadanki prozdrowotne oraz dzieci wykonywały ciekawe ćwiczenia, quizy i krzyżówki promujące zdrowy styl życia.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom życzymy, aby wykorzystali zdobytą wiedzę na temat zdrowego stylu życia w praktyce.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Katarzyna Smyk Violetta Berek