Tego przysłowia mogą użyć dziś uczniowie klasy IIa, którzy mają już za sobą quiz ze znajomości lektury pt. "Cukierku, Ty łobuzie!". Sprawdzian z lektury, której bohaterem jest kot, zbiegło się ze zbliżającym się Światowym Dniem Kota (17 lutego). Był on pretekstem do rozmowy na temat znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom i odpowiedzialności za naszych pupilów. Dzieci wykazały się także znajomością przysłów związanych z kotami, a jest ich naprawdę wiele...

Zwycięzcami quizu z wiedzy o książce "Cukierku, Ty łobuzie!" zostali: Emilia Stanek, Tymon Grala i Błażej Łakomiak. Gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy, by mieli kota na punkcie czytania książek :)