W dniu 25.10.2022r przedszkolaki z grup 0p1 i 0p2 wraz ze swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do Orientarium ZOO w Łodzi. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza grupowa wycieczka. Dzieci, które pierwszy raz były na wycieczce okazały się bardzo dzielne, a to za sprawą starszych kolegów i koleżanek, którzy wspierali nasze najmłodsze przedszkolaki. Przed szkołą czekał na nas super żółty autobus, w którym śpiewaliśmy podczas drogi do ZOO jak i w drodze powrotnej do szkoły. Kiedy dojechaliśmy do ZOO Pani Justyna zakupiła bilet, a przedszkolaki grzecznie czekały na wejście do Orientarium. Kiedy już mieliśmy nasze bilety, podeszliśmy do bramek wejściowych, a za nimi czekały już na nas dwie Panie przewodniczki. Podzieliliśmy się na 2 grupy i razem z nowo poznanymi Paniami zwiedzaliśmy Orientarium w ramach zajęć edukacyjnych. Panie opowiadały nam jakie zwierzęta znajdują się w Orientarium, czym się żywią, a także w ciekawy sposób przemycały informację dotyczące życia zwierząt zamieszkujących w Azji południowo- wschodniej. Dowiedzieliśmy się m.in jak gruba jest skóra słonia i czy rekiny są rzeczywiście niebezpieczne. Podczas pobytu w Orientarium wielozmysłowo poznawaliśmy przyrodę, mogliśmy zobaczyć zwierzęta, dotknąć tablic edukacyjnych, posłuchać dźwięków przyrody : śpiewu ptaków, burzy, deszczu, wiatru dobiegającego z  głośników. To była na prawdę fajna wycieczka. Fotorelacja poniżej.

Wychowawcy oddziałów 0p1 i 0p2

Joanna Malinowska i Justyna Dąbrowska