Zajęcia w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej wzbudziły u uczniów klasy 2 b i 2c wielkie zainteresowanie a nawet emocje. Mogliśmy oglądać pamiątki szkolne - stare kroniki, księgi pamiątkowe i albumy, świadectwa i dyplomy, legitymacje, odznaczenia, fotografie, zeszyty i tarcze szkolne. Duże wrażenie zrobiły również pomoce naukowe jakimi wówczas się posługiwano : stare globusy astronomiczne, unikalne lunety, model maszyny parowej, model telefonu Bella, podręczniki a także ławki, kałamarze, jakich dziś w szkole się już nie spotyka. Najciekawszą część zajęć stanowiły opowieści o zwyczajach panujących w dawnej szkole i zmagania się z trudną sztuką pisania gęsimi piórami.

Drugą część naszej wycieczki do biblioteki wypełniły zajęcia proekologiczne „Przyjaciele planety Ziemia” inspirowane książką Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek", zakończone kreatywnym recyklingiem, podczas którego uczniowie wykonywali przeróżne stworki z odpadów.