Drodzy rodzice!!!

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkolaki z oddziału 0B naszej szkoły będą brały udział w następujących projektach edukacyjnych:

- Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci?

Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy.

Nie skupiajmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach, oswajajmy dzieci z dziełami, otaczajmy reprodukcjami, wzbudzajmy ich ciekawość.

- „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku dzieci wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Wychowawczynie oddziału:  0B Martyna Wróblewska Izabela Pawlaczyk