Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie najmłodszych klas mieli okazję poznać tradycje i zabawy towarzyszące obchodom Świąt Wielkiej Nocy w krajach anglojęzycznych. Z wielkim entuzjazmem i radością na twarzy dzieci szukały ukrytych jajeczek w eko pracowni „Pod chmurką”. Zwyczaj zbierania jajeczek do koszyczków jest nieodłącznych elementem tradycji wielkanocnych w krajach anglojęzycznych w szczególności wśród najmłodszych. Wielu emocji dostarczyła kolejna zabawa - Egg Rolling polegająca na toczeniu jajka przy pomocy drewnianej łyżki. Warto podkreślić, że co roku takie zabawy odbywają się w Białym Domu z udziałem Prezydenta Stanów Zjednoczonych.  To była świetna okazja do poszerzenia słownictwa związanego z tematyką Świąt Wielkiej Nocy oraz genezą tradycji i obyczajów. Nie zabrakło dobrej zabawy, a wysiłki naszych najmłodszych zostały nagrodzone. Wyjątkowym gościem, przybyłym na tę okazję, był królik Fluffy. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIIb za przygotowanie merytoryczne i logistyczne całego przedsięwzięcia oraz Pani Justynie Grzybek za wsparcie techniczne.

HAPPY EASTER EVERYONE!

Nauczyciele języka angielskiego.