17 lutego naszą  szkołę odwiedził łódzki pisarz literatury dziecięcej,  pan Eugeniusz Dolat, autor książek „O kozie Klementynie i innej zwierzynie", „Czarownica Zołza". Pan Eugeniusz w barwny sposób czytał swoje wiersze, budząc zainteresowanie dzieci i wywołując uśmiech na ich twarzach.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o pracy autora, ilustratora, redaktora i wydawcy. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, a chętni mogli zakupić książkę wraz z dedykacją od autora.

Z innymi rymowankami Pana Eugeniusza Dolata czytelnicy będą mogli się zapoznać sięgając po książki:  „ Latające Babcie z Plusem”, „Latające bajania”, „Bajki w locie”, „Latające bajki – pomagajki” Cz.2 i Cz.3 przekazane przez autora do biblioteki szkolnej.