W najmłodszej grupie gościliśmy Ratownika Medycznego.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, a także uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Poznały także wyposażenie torby ratownika medycznego.

Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Następnie same udzielały pierwszej pomocy fantomowi.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.