Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów...

Dnia 14 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Łukasz Napieralski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Czekajewska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły Artura Śnieguckiego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klas I a, I b i I c przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne  oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszaków. Ślubowanie złożone na sztandar szkoły i pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy a także upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i radości ze zdobywanej wiedzy.

Zobacz film w szkolnej filmotece!!!

Violetta Berek, Katarzyna Smyk, Agnieszka Bogusz