...dzieło stworzone z obrazu i dźwięku.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli wspaniałą okazję poznać kostiumografa i scenografa filmowego w jednej osobie Panią Justynę Cieślik-Płusa. Prezentacja dorobku twórczego artystki,  stała  się ciekawą lekcją przybliżającą nietuzinkowy i wymagający ogromnej wyobraźni, a także wiedzy kulturowej zawód.

Przybyła na zaproszenie nauczycieli języka polskiego i plastyki  Pani Justyna,  pokazała pracę malarza - projektanta i kulturoznawcy,  który łączy wiedzę i praktykę w jedną całość. Tym "czymś" co powstaje, staje się dzieło stworzone z obrazu i dźwięku. Młodzież zainteresowana transformacją i przeobrażeniem się  w postaci  filmowe,  miała szansę  stać w krótkim czasie panną młodą, kaznodzieją,  czy też clownem. Tego samego dnia również  uczniowie klasy I c SP1  uczestniczyli  w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez naszego gościa. Każdy uczeń mógł w niekonwencjonalny sposób stać się  małym aktorem.

Przed nami kolejne dwa spotkania czwartkowe na, które  już nie możemy  się doczekać.