Gratulujemy i dziękujemy...

W historii i życiu narodów zawsze są szczególne dni i szczególne daty. Taką datą dla Polaków jest 11 listopada.

W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy uroczysty apel. Jego centralnym momentem było wykonanie o symbolicznej godzinie 11.11 czterech zwrotek hymnu. Uczniowie w galowych strojach z wykonanymi na ten dzień kotylionami uczcili tę wyjątkową rocznicę, bijąc jednocześnie rekord dla Niepodległej. W naszym apelu motywem przewodnim była piosenka. Wyboru, opracowania oraz przygotowania chórzystów dopilnowała p. Iwona Starkowska. Całość ubogaciły scenki wykonane przez aktorów od pierwszoklasistów do gimnazjalistów oraz żywe obrazy. Jako narrator wystąpiła polska rodzina, przeglądając album z rodzinnymi zdjęciami, stała się przewodnikiem po niełatwej i burzliwej historii 100 lat niepodległości. Całość zakończyło przepiękne wykonanie Julii Klekowskiej utworu Marka Grechuty "Wolność". Uroczysty koncert został powtórzony na zebraniu z rodzicami i nagrodzony owacjami na stojąco.

Artystom chórzystom i solistom oraz zespołowi aktorskiemu składamy gratulacje i wielkie podziękowania za wspólnie przeżyte chwile.