Uczniowie klasy II D gimnazjum wraz z opiekunem p. Anną Adaszyńską realizują w tym roku szkolnym projekt edukacyjny poświęcony polskim nekropoliom. W ramach tych działań na kilka dni przed 1 listopada porządkowali grób ofiar hitlerowskich zamordowanych w obozie przejściowym na terenie naszego miasta. Jak zawsze od wielu lat zadbali o należyte przygotowanie mogiły pomordowanych, pamiętając o modlitwie i lampach, symbolu naszej pamięci.

Część z nich również pod opieką p. Adaszyńskiej oraz uczniowie uczęszczający na lekcję etyki wzięli udział w kweście na Cmentarzu Starym w Łodzi. Od zeszłego roku opiekujemy się dwoma mogiłami na części ewangelickiej. Młodzież naszego gimnazjum porządkowała groby i zbierała datki na renowację kolejnych nagrobków tego wspaniałego cmentarza łódzkiego.