We wtorek 16 maja 2023r. klasy Ic i Id wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego ZOO Safari Borysew.

Uczniowie podziwiali nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata – białe tygrysy bengalskie, białe lwy, panterę śnieżną, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i tapira. Na terenie zoo mieszkają antylopy, żyrafa, zebry, małpy. Wielką sympatią zwiedzających cieszyła się capibara. Są tu także kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne. Znajduje się tam około 80 gatunków zwierząt.

Osobną atrakcją były gatunki zamieszkujące tzw. „Świat wodny”. To miejsce, z którego podziwiano ptactwo wodne, żółwie oraz fokę ''Dawida'', która jest ulubieńcem publiczności. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z jeżem, wężem, szynszylem i poznały z bliska ich życie. Kolejnym punktem programu było zwiedzania ogrodu Zookolejką. Podczas jazdy wysłuchaliśmy dużo ciekawych informacji o życiu i pochodzeniu zwierząt. Odwiedziliśmy również Figlarnię- znajdująca się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Dzieci skakały na trampolinie, zmierzyły się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalni.

Udana pogoda, pyszny obiad, piękna aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że Safari w Borysewie na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wioletta Świerczewska, Alina Kuśmierek, Anna Kosińska