W dniu 21.04.2023r. odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Plac Broni symbolem wolnej ojczyzny Węgrów” poświęcony lekturze F. Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz sprawdzenie swojej wiedzy we współzawodnictwie z innymi uczniami. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny piątoklasistów z SP nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5. Wszyscy uczestnicy wykazali się szczegółową znajomością treści książki mierząc się z różnorodnymi zadaniami w siedmiu konkurencjach. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zajęli pierwsze miejsce, na drugim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nasze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamę uczennicy kl. Va, panią Monikę Wałdowską-Ciammaruchi, której serdecznie dziękujemy za pyszne ciasteczka.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!