W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi uczniowie klasy 7 udali się na warsztaty terenowe w parku im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi na Zdrowiu.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest powietrze i z czego się składa, a dzięki prostym doświadczeniom poznali niektóre jego właściwości. Ustalili czym jest smog i czy każde zanieczyszczenie powietrza jest smogiem. Uczestnicy poznali główne przyczyny powstawania smogu i dowiedzieli się co robić, aby się przed nim bronić. Wspólnie zastanawiali się co robić, aby powietrze wokół nas było dobrej jakości. Uczniowie samodzielnie zbadali jakość powietrza w najbliższym otoczeniu za pomocą skali porostowej. Sporządzili dziennik zanieczyszczeń pyłami zawieszonymi. Ustalili jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na organizmy żywe, a także jak chronić powietrze w codziennym życiu. Uczniowie mieli możliwość poznania przyrody wszystkimi zmysłami, przy pomocy różnych przyrządów doskonale się przy tym bawiąc np. przy pomocy stetoskopu słuchali szumu wody przepływającej przez drzewo, lupy i lusterka pozwoliły na przyglądanie się owadom w spróchniałym drewnie. Zmysł dotyku umożliwił dokładne poznanie właściwości drzewa a dzięki słuchowi, z zamkniętymi oczami bezbłędnie docierali do punktu, który był źródłem dźwięku. Cel warsztatów, czyli uświadomienie uczniom ich wpływu na zmiany klimatu oraz wskazanie działań na rzecz ochrony klimatu oraz zmotywowanie do nich został osiągnięty.