W związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu pod nazwą „Zaczytana szkoła”, zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach plastycznym oraz fotograficznym promujących czytelnictwo w naszej szkole.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-III i IV-VIII.

2. Tematyka została podzielona na dwie kategorie:

• klasy 0-III – konkurs plastyczny pt. „Zaczytana szkoła”.

- Tematem pracy może być, np. ulubiona postać literacka, ilustracja do wybranej książki, projekt okładki.

- Technika pracy – dowolna, np.: rysunek, praca malarska, plakat, szkic, collage, wycinanka, itp.

- Format – A4 lub A3.

- Praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą. Należy też podać autora
i tytuł zilustrowanej książki.

• klasy IV-VIII – konkurs fotograficzny pt. „Żywa okładka książki”.

- Tematem pracy jest wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki (kopia okładki).

- Minimalny rozmiar zdjęcia 10x15.

- Zdjęcie musi być wydrukowane i podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą. Należy też podać autora i tytuł książki.

3. Termin oddania prac: 6 marca 2023r. - do wychowawców klas lub do p. Moniki Szynke.
4. Przy ocenianiu prac brane będą pod uwagę: zgodność z tematyką, pomysłowość, oryginalność, technika i estetyka wykonania.
5. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są dyplomy i nagrody.
6. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane jury w terminie do 13 marca 2023r.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach!

Monika Szynke