W ramach Ogólnopolskiego Projektu - Edukacyjna Sieć Antysmogowa uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach na temat smogu. Interaktywna e-lekcja przybliżyła chłopcom i dziewczynkom problem zanieczyszczeń powietrza w ich otoczeniu.
By sprawdzić, jak wiele pyłów wdychamy do swojego układu oddechowego uczniowie przeprowadzili doświadczenie z odkurzaczem.
Do rury przyczepili wacik kosmetyczny i wystawili to za okno sali lekcyjnej.  Wacik, który obejrzeli po 10 minutach był niestety bardzo brudny.
Na zajęciach uczniowie utrwalili nie tylko zasady dbania o czyste powietrze ale również zasady segregacji odpadów.
Rozwiązywanie quizów oraz zadań, które uczniowie rozwiązywali w czasie lekcji przyrody pozwoliło na wspólne wypracowanie planu walki z trującym nas wrogiem.
Pamiętajmy, że dbanie o czyste powietrze leży w rękach dorosłych i dzieci!