"Opowieści z Narnii"C.S. Lewisa to chyba ta lektura, która zapada w pamięci na całe życie. Klasa 4a odkrywała jej uroki i piękno od początku grudnia. Dzieci poza klasycznymi lekcjami na temat świata przedstawionego, bohaterów i ich charakterystyki czy omawiania sensów przenośnych dzieła, wykonały wiele ciekawych zadań. Uczniowie przygotowali sobie wzajemnie wiele quizów, krzyżówek i zagadek, które umiliły czas utrwalania treści powieści. Przygotowali własną mapę myśli na temat dobra i zła na kartach książki oraz rysowały koronację czwórki głównych bohaterów. Była też lekcja niezwykła, zatytułowana "Zima w Narnii". Dzieci aranżowały scenki teatralne, zwane dramami i przeprowadzały doświadczenia z suchym lodem. Za zorganizowanie warsztatów dziękuję p. Izie Miterze i zaprzyjaźnionej z naszą szkołą sali zabaw - Na fali. Lewis kochał pracę z młodzieżą, umiał odkrywać przed nią tajniki nauki, zatem i my postaraliśmy się dorównać mu w tym.