Klasy piąte naszej szkoły dzięki swoim rodzicom i wychowawcom oraz dyrekcji SP1 im. Królowej Jadwigi realizują w tym roku szkolnym projekt edukacyjny "Poznajemy wielkich Polaków". Właśnie w dzień mikołajek wybraliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie na lekcję o Wandzie Rutkiewicz. Wielka polska himalaistka jest patronką mijającego roku 2022 i znaną na całym świecie osobistością. Na początku wycieczki zwiedziliśmy stałą wystawę poświęconą Olimpiadom starożytnym i nowożytnym, dzieci na własne oczy ujrzały medale i znicze olimpijskie oraz pamiątki związane z wielkimi sławami polskiego sportu. Na lekcji o Wandzie Rutkiewicz zapoznali się z biografią alpinistki i himalaistki przedstawioną w ciekawy sposób, bo w formie komiksu. Można było dotknąć czekanów, raków, a nawet oryginalnych haków używanych przez Wandę Rutkiewicz. Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń i emocji.