W piątek odbyła się w naszej szkole andrzejkowa zabawa, w której wzięli udział uczniowie z klas Ia, Ib, IIIa i IIIb. W jej przygotowanie zaangażowane były uczennice z Samorządu Uczniowskiego: Alicja, Marta i Zosia oraz członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego z budynku szkoły przy ul. Łódzkiej 117. Starsze koleżanki przedstawiły krótko, skąd wzięła się tradycja andrzejkowa. Andrzejki związane są przede wszystkim z wróżbami, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie. Miały one m.in. przepowiedzieć los przyszłej mężatki – kiedy wyjdzie za mąż, kogo poślubi, gdzie spotka swojego wybranka. Nasze Andrzejki były okazją do świetnej zabawy, wróżb, tańców i śmiechu. Urozmaiceniem zabaw były występy wokalno-taneczne przygotowane samodzielnie przez uczennice klasy IIIa. Mamy nadzieję, że spełnią się nam wszystkie dobre wróżby, które dziś usłyszeliśmy.

Wychowawczyni świetlicy Agnieszka Kapuścińska