Nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w ostatnią sobotę, 29 października w 28 kweście na rzecz zabytków Cmentarza Starego w Łodzi. Gabriel, Janek, Piotrek, Olek, Ola, Juka, Malwina, Ala, Marta, Anhelina i Natalka przez kilka godzin pracowali wolontarystycznie. Udało nam się posprzątać trzy kwatery na części ewangelickiej, grób rodziny Jarisch, Leonhard oraz Wódke, wszyscy byli zasłużonymi łodzianami. Młodzież złożyła też żywe kwiaty, symbol naszej pamięci i zapaliła znicze. Poza tym nasi wychowankowie zbierali datki na rzecz ratowania kolejnych zabytkowych pomników na Cmentarzu Starym. Udało się im zebrać około 600 złotych, to wspaniały wynik, GRATULUJEMY!

Miło nam niezmiernie, że nasz udział został zauważony i doceniony przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi, z którym współpracujemy już wiele lat. Razem możemy więcej. Dziękujemy za tę współpracę.