Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) pt. „EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA”.
Na budynku przy ul. Łódzkiej 5/7 (przy wejściu) zostało zamontowane urządzenie do pomiaru czystości powietrza w okolicy.
Projekt ma na celu zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu.
W ramach wykonywanych działań planowana jest możliwość prowadzenia zajęć edukacyjno-informacyjnych również w innych obszarach związanych z ekologią oraz zdrowym trybem życia w tym dotyczących zmian klimatu, w szczególności antropogenicznych źródeł tych zmian i możliwości przeciwdziałania tym zmianom zarówno w życiu codziennym jak również w skali ogólnospołeczne.
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie oraz nauczyciele będą mogli każdego dnia obserwować stan powietrza w Konstantynowie Łódzkim.