Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.” - Immanuel Kant

Jestem przekonana, że uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Plastycznego „ANIMALIA” znają te słowa i wprowadzają je w życie. Bardzo miło mi ogłosić, że 12 października odbyło się rozdanie nagród.

Wszystkie prace konkursowe wyróżniały się kreatywnością, estetyką oraz zawierały hasła zachęcające do ochrony zwierząt.  Jury miało trudne zadanie, by z 23 prac wybrać te najpiękniejsze i najbardziej oryginalne.

Nagrodzeni zostali:

I MIEJSCE – Emilia Frankowska (SP nr 2)

II MIEJSCE – Kalina Klimas (SP nr 2)

III MIEJSCE – Ksawery Mroczek (SP nr 2)

Wyróżnienie – Maksymilian Adamczyk (SP nr 1)

Wyróżnienie – Oliwia Grad (SP nr 1)

Wyróżnienie – Martyna Arkita (SP nr 2)

Laureaci zostali obdarowani książkami oraz przyborami przydatnymi do tworzenia wizualnych notatek w zeszytach. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Bardzo dziękuję Pani Grażynie Gortat (nauczyciel przyrody w SP nr 2 oraz SP nr 5) za współpracę oraz zachęcanie uczniów do zaangażowania się w Konkurs. Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo gratulujemy oryginalności oraz staranności wykonania prac. Wszystkie prace zdobią korytarz w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Łódzkiej 5/7.

Organizator konkursu – Małgorzata Kwasek