20 września świętują wszystkie Przedszkolaki – te małe i te duże. W tak wyjątkowym dniu do naszej szkoły przyjechały ALPAKI.
Te bardzo łagodne zwierzęta pozwalały się głaskać i przytulać.Przedszkolaki miały okazję poznać różnice między alpaką a lamą, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Dzieci uczyły się szacunku i empatii oraz bezpiecznych postaw w stosunku do zwierząt. Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzątka marchewką oraz pójścia z alpaką na spacer.

Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, dzięki której przedszkolaki poznały życie tych spokojnych i towarzyskich zwierząt.
Zajęcia odbywały się w małych grupach, dzięki czemu każdego dziecko miało możliwość zaopiekowania się swoją alpaką.

Oprócz spotkania z alpakami w każdej z grup przedszkolnych obyły się skoczne zabawy, gry oraz tańce z okazji Dnia Przedszkolaka. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców i dziewczynek.

Wychowawcy Grup Przedszkolnych