W pierwszą sobotę września mieliśmy kolejne Czytanie Narodowe, tym razem z okazji dwusetlecia wydania "Ballad i romansów", był to właśnie ten cykl poezji Adama Mickiewicza. W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego MBP w Konstantynowianie Łódzkim zaplanowała przedstawienie Balladomania, które uczniowie klasy 8bj i 5a zaprezentowali publiczności podczas Święta Miasta 3 września. Magia jeziora Świteź oddana w pantomimie i dwóch scenach podkreślały piękno mickiewiczowskiej romantycznej kreacji, języka i wrażliwości. W kolorze mimozy, przy muzyce Kilara i Vivaldiego "Ballady i romanse" nabrały nowego wymiaru. Nasi uczniowie pięknie zaprezentowali się przed konstantynowską publicznością, wykazując się dojrzałością i wieloma talentami. Dziękujemy pani dyrektor MBP, pani Annie Walczak oraz pracownikowi biblioteki, pani Agnieszce Janiak-Staszek za zaproszenie do projektu i wspólne działania w ramach Narodowego Czytania 2022. Razem możemy więcej dla naszych uczniów, DZIĘKUJEMY z całego serca.