W czwartek 2 czerwca dzieci z grup 0a oraz 0b wzięły udział w wycieczce do Michałówki.

Podczas warsztatów przyrodniczo – edukacyjnych w prawdziwej stodole dzieci poznawały i uczyły się rozróżniać narzędzia rolnicze, również takie historyczne. W domowym mini zoo dzieci oglądały kury, koguty, kury jedwabiste, kaczki, gęsi. Dzieci zapoznały się również z kucykami oraz alpakami.

Podczas kolejnych warsztatów mali odkrywcy przenieśli się aż do krainy Indian. Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie szczególnie działają na wyobraźnię dziecka i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, zgodnie z rytmem przyrody, uczą szacunku i wpływają na kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych i proekologicznych. Podczas zabawy odbyło się uroczyste nadanie imion, malowanie twarzy i przyjęcie do szczepu. Dzieci samodzielnie zbudowały wioskę indiańską oraz obejrzały oryginalne indiańskie tipi. Zmęczonych małych Indian posiliła kiełbaska z ogniska zjedzona na świeżym powietrzu.

Pobyt w Michałówce uświetniła wycieczka traktorem po najbliższej okolicy oraz mnóstwo super zabawy.

Nauczyciele grupy 0a i 0b