Uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców oraz nauczycieli biblioteki udali się w piątek 29 kwietnia do Katowic, by odwiedzić Bajkę Pana Kleksa. Jako Adasiowie i Agnieszki mieliśmy spotkanie z Adasiem Niezgódką, który był naszym przewodnikiem po świecie powieści Jana Brzechwy. Nie obyło się bez zagadek, zadań i wyzwań. Młodzi uczniowie mieli szansę zobaczyć z bliska brodę Pana Kleksa, spenetrować pokój tajemnic i zajrzeć do psiego raju.  Nauka przez zabawę i utrwalanie treści lektury obowiązkowej w ruchu i przy wykorzystaniu ciekawych zagadek sprawiły dzieciom wiele satysfakcji, spisali się na 6. Na koniec odbyły się warsztaty naukowe z fizyki. Balonowe zadania i wyzwania spodobały się nam bardzo. Zostaliśmy też odznaczeni piegami za bardzo dobre sprawowanie i rzetelną naukę podczas zajęć.