22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ideę tego święta zapoczątkował amerykański senator Gaylord Nelson.
Impulsem do zainicjowania święta była katastrofa ekologiczna, do której doszło w styczniu 1969 roku u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Z uszkodzonej platformy wiertniczej wydobyło się kilkaset tysięcy galonów ropy, które w dużym stopniu zanieczyściły wody. Zdarzenie doprowadziło do śmierci wielu delfinów, ptaków, ryb i innych morskich stworzeń oraz dewastacji środowiska na długie lata. W Polsce obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach 90. XX wieku.
Z tej okazji na lekcjach przyrody odbyły się warsztaty ekologiczne. Uczniowie w grupach stworzyli plakaty, które zachęcały do dbania o naszą Planetę. Burza mózgów pozwoliła na wyłonienie ciekawych haseł propagujących rozsądne gospodarowanie z zasobów Ziemi. Chłopcy i dziewczęta z klas czwartych doskonale wiedzą, że należy być mądrym i odpowiedzialnym mieszkańcem Błękitnej Planety.
Zapraszamy do obejrzenia plakatów stworzonych przez uczniów.
Nauczyciel przyrody- Małgorzata Kwasek