Obchody Dnia Patrona...

Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem plastycznym zorganizowanym dla uczniów klas 0-III pt. „Portret Królowej Jadwigi”. Komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła aż 22 prace. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Tak duża liczba nagrodzonych prac świadczy o niezwykle utalentowanej młodszej części naszej społeczności szkolnej. Piękne prace uczniów zdobią korytarz naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

23 marca w Dniu Patrona uczniowie klas II i III samodzielnie zaprojektowali i wykonali w grupach niezwykłe stroje królowych, które dumnie zaprezentowali na zdjęciach. Uczniowie klas młodszych oraz nasze maluszki również zaangażowali się w obchody Dnia Patrona, przygotowując insygnia królewskie oraz krótkie występy.

Uczniowie klasy IIa przypomnieli podczas apelu sylwetkę Królowej Jadwigi oraz jej zasługi dla narodu polskiego. Apel został nagrany i opublikowany na stronie internetowej szkoły wcześniej, aby pozostała część wspólnoty szkolnej miała możliwość obejrzenia go właśnie w Dniu Patrona.

O godzinie 10.00 uczniowie wszystkich klas odśpiewali uroczyście hymn szkoły, który był dopełnieniem tego wyjątkowego dnia.

Królowa Jadwiga w swoim krótkim życiu wybierała zawsze dobro. Jej działaniom towarzyszyła troska o los poddanych i o edukację w kraju. Uważała bowiem, że naród bogaty, to naród wykształcony. Postawa naszej Patronki może być dla nas dzisiaj inspiracją i drogowskazem w naszych codziennych edukacyjnych i życiowych działaniach.